23 června, 2024

.Jaké léky přibalit na dovolenou?

lékyLéto je obdobím, kdy hodně cestujeme, podnikáme různé aktivity a zkoušíme nové věci. Z pohledu našeho zdraví je to období, kdy nejčastěji dochází k různým zdravotním „nehodám“ a my bychom na ně rozhodně měli být připraveni. Nejen v souvislosti s novou vyhláškou o obsahu povinné výbavy autolékárničky, ale i pro situace, kdy zrovna nejedete autem, je určitě vhodné zkontrolovat zásoby léků, které na cestách nejčastěji potřebujeme. Před cestou si určitě zkontrolujte, zda vaše autolékárnička obsahuje vše v souladu s vyhláškou č. 283/2009.

Nově je požadován například leták o postupu při zvládání dopravní nehody, isotermická fólie o rozměrech nejméně 200 x 140 cm, nůžky o délce 15 cm v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty a resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem. Pokud některá z komponent vaší autolékárničky již expirovala, musíte ji nahradit novou. Pro vaši osobní potřebu pak při cestování nezapomeňte na léky, které vám pomohou vyřešit náhlé zdravotní problémy.

 

„Lidé v létě nejčastěji akutně shánějí léčivé prostředky k zástavě průjmu, k odstranění různých bolestí a pak také zdravotní prostředky k ošetření ran,“ upozorňuje farmaceutka PharmDr. Martina Štýbnarová, MBA, a dodává: „Je proto vhodné se vhodné se před cestou vybavit základními léčivými přípravky, jako jsou živočišné uhlí, endiaron, léky s obsahem paracetamolu, ibuprofenu, dezinfekci na drobná poranění a také obvazový materiál, jako například náplasti a obvazy.

 

Pokud vám na cestách přece jenom něco chybí, existuje jednoduché řešení. Vyhrazené léky a základní zdravotnický materiál totiž nakoupíte také na čerpacích stanicích, vlakových i autobusových nádražích, v drogeriích i některých supermarketech ve speciálních vitrínách s logem Medipoint. Tato služba nabízí přes 800 míst v celé České republice, kde můžete koupit vyhrazené léčivé přípravky proti bolesti a nevolnosti, přípravky na zažívání, proti nachlazení a rýmě nebo třeba i velmi oblíbený těhotenský test či na cestách neocenitelný Kinedryl. Přehled všech míst otevřených často i 24 hodin denně a 365 dní v roce naleznete na www.medi-point.cz.

 

Autor článku: Fresenius Medical Care

Související příspěvky

Zanechte Odpověď