19 července, 2024

Jak si správně zvolit myš k počítači?

pcZdá se to jako naprosto banální a zbytečná otázka.Většina z nás prostě vejde do nejbližšího obchodu s počítačovými komponenty anebo ještě častěji do supermarketu a koupí si tu, která se nám nejvíce líbí. Určitě můžete namítnout, že zvážíte i cenu, ale tady pro mnoho lidí fantazie končí. Může mít úžasně červenou nebo růžovou barvu a krásnou cenu, ale je to opravdu ta, kterou potřebujete? Málo kdo si uvědomuje, kolik může mít taková zdánlivě obyčejná myš parametrů a když se v této problematice neorientujete a není na blízku nikdo,
Málo kdo si uvědomuje, kolik může mít taková zdánlivě obyčejná myš parametrů a když se v této problematice neorientujete a není na blízku nikdo, kdo by vám poradil, snadno můžete získat něco, co byste normálně nekoupili. To že myš taháme po stole za drátek, nebo ne, je jen jednou z nepřehlédnutelných vlastností. Ale pak jsou tady další hlediska, která ve vás vzbudí dobrý pocit z kvalitního nákupu. Začněme tedy tou nejčastěji kladenou otázkou.

Zvolit optickou nebo laserovou myš?

Určitě znáte mechanickou myš, ale tu už snad nikdo z vás kupovat nebude a jejich nevýhody asi ani netřeba vypočítávat. Všeobecně lze ale říci, že laserová myš mívá větší rozlišení, takže vám bude fungovat i na hladkém povrchu. Záleží sice na druhu, ale obyčejná laserové je mnohdy stejně výkonná jako dražší optická myš.
Jsou zde ale i další neméně důležitá hlediska, která vás při nákupu ani nenapadnou. Například to jak dlouho vám myš vydrží „nabitá“. Kvalitní myš totiž může vydržet v chodu deset měsíců a více.
Další důležité hledisko je např. to, že jste zvyklí pracovat s notebookem na kolenou a připojení bezdrátové myši může být normální nebo mini USB. Asi není potřeba vysvětlovat, že mini USB má nejen tu výhodu, že není tak náchylné na poškození. Jenže se rádo někam zatoulá, když jej z PC vyjmete. Opět je tu taková maličkost, která potěší. Myš má v sobě domeček pro své USB.
Rozměry a váha myši snad má jen nevýznamnou úlohu. Důležitější je však anatomie myši. Jinými slovy jak vám padne do ruky, protože ne každému se bude dobře ovládat jakákoli myš. Může totiž mít více než 3 tlačítka, na která jste zvyklí a pokud vám navíc v ruce správně nesedí, špatně se vám bude ovládat.
Pokud potřebujete počítat ovládat z větší vzdálenosti (např. konference), pak si toto hledisko pohlídejte. Rozdíl ve schopnosti ovládat PC může být i v metrech. A není výjimkou ani myš, která pozná svůj zdroj až na vzdálenost deseti metrů.
A na závěr ještě jedna hodně důležitá rada. Zjistěte si, zda vámi vybraná myš bude pracovat i ve vašem operačním systému. Máte-li např. Windows 7 a výše, můžete být nepříjemně překvapeni.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď