24 července, 2024

Jak přilákat vážného zájemce o nemovitost

Stále inzerujete prodej vaši nemovitosti, ale doposud se nenašel žádný potencionální kupec. Váš realitní agent vám říká, že je potřeba cenu snížit, což se vám nelíbí.
Je-li problém v tom, že je celkový vzhled vašeho domu zanedbaný, můžete se pokusit alespoň o částečnou renovaci domu. Nejdříve si představte, že je kupující něco jako vaše pedantická tchyně, která má přijít na svou první návštěvu. Určitě budete chtít, aby dům v této chvíli vypadal co nejlépe a vy jste na ni zanechali ten nejlepší dojem.
Stejně jako u většiny věcí, tak i u prodeje domu je nejdůležitější první dojem. Je-li fasáda vašeho domu bez života, jak to může lákat klienta? Máte-li dobrého přítele, zeptejte se jej, co vše by na vašem místě upravil. Nejhorší je že „oko zvykne“, a vy ty chyby už ani nevnímáte.
Můžete se svěřit do péče nějaké stavební společnosti, architekta a nebo se pokusit vše vyřešit vlastními silami. Když dobře investujete 50 tisíc, budete moci navýšit prodejní cenu třeba o 100 tisíc.
 
Střecha
Máte-li rezavou a špinavou střechu, zvažte její očištění, natření, případně změnu povrchového materiálu. Máte-li rovnou střechu a máte šanci investovat do šikmé střechy, udělejte to. Váš dům bude vypadat větší. Navíc ploché střechy působí neútulně a lidé se bojí zatékání.
 
Stěny
Je možné mít novou fasádu, aniž byste museli udělat celou znovu. Změňte jednoduše jen barvu. Je-li už ale fasáda hodně poškozena, nechejte ji opravit alespoň z čelní strany. Podpoří to zájemcovu fantazii a on si snadněji představí, jak by dům vypadal až bude opravený celý. Stejné je to s vnitřními stěnami. Nejlépe vymalujte hodně světlou barvou, čímž se místnosti prosvětlí. Vše by mělo zářit čistotou. Odstraňte zbytečné věci i nábytek, a rozsviťte při prohlídce všechna světla, byt bude vypadat větší.
 
Okna a dveře
Okna a dveře dávají charakter celému domu. Zkuste je vyměnit za nové. Nedokážete si představit jaký to má na nového kupce vliv. Zajímavá okna a dveře vyvolají v klientech zvědavost a budou chtít vidět víc.

Oplocení
Majitelé domů si cení svého soukromí. Pokud váš dům nemá dobré oplocení, je dobré je opravit, pozor ale na jeho vzhled, protože by nemělo připomínat vězení.
 
Veranda a zahrada
Neméně důležité je okolí domu. Chcete-li jej mít atraktivní a chcete, aby měli kupující pocit, že by zde mohl být opravdu jejich domov. Ostříhejte proto živé plody a zvadlé květiny, posekejte trávník. Kupte nové květiny a rozestavte truhlíky do oken. Bazén buď úplně vypusťte a nebo ještě lépe nechte probublávat čistou vodou. Poškozený zahradní nábytek opravte a nebo odstraňte.
 
při opravách můžete přijít o tzv. skryté vady, které vás mohou v budoucnu ohrozit. Kupující má ze zákona možnost od smlouvy odstoupit, nebo si je nechat na vaše náklady opravit. Čím lépe dům opravíte, tím lépe. Ale pozor! Docela dobře se může stát, že si dům tak zamilujete, že už jej nebudete chtít ani prodat.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď