20 června, 2024

Blíženec: vzduch – myšlení

22.5. – 21.6. Blížence můžete buď bezmezně milovat anebo raději zmizet co nejdál. Jsou to neobyčejně činorodí a pracovití lidé, kteří milují život. Je to chodící festival života. To, co za svůj život stihne blíženec, nestihne žádné jiné znamení.
Neexistují věci ani témata, do kterých by se báli blíženci vrhnout. Berou si ze života jen to hezké a nesnaží se kolem sebe napáchat mnoho škod. Žijí v neustálém spěchu a mají rozděláno spoustu věcí, aniž by je trápilo to, zda je stihnou dokončit. Věří, že to nějak dopadne samo.
Blíženci a magie jdou ruku v ruce, protože milují vše, co se vztahuje k psychologii. Proto je jim v nemoci lepším rádcem psycholog než praktický lékař.
 
Blíženci jsou velmi vnímaví i ke svému okolí, všimnou si sebemenších detailů, ze kterých pak umí vytvořit celý příběh. Umí zaujmout vaši pozornost, probudit vaše ego, pomůžou vám zapomenout na všechna pravidla a vynesou na povrch vaše dávno zapomenuté sny. Protože to jsou odmalička dobří herci, umí vaši rozmluvu dokonale procítit a vy jim řeknete i to, co jste nechtěli.
Snaží se všem „pomáhat“, protože milují obdiv za to, že umí odhalovat problémy. Když vás ale nakonec zlákají, abyste v sobě našli divočáka, kterého jste v sobě už dávno zkrotili, opouští vás a nechávají svému osudu, protože ONI mají potřebu hasit další signál, který je potřeba vyřešit. Není nikdy jasné, kdy najdou čas se s vámi znovu sejít. Díky této schopnosti dokáží blíženci vyvolat v lidech vášeň i pud sebezáchovy.
 
Protože povahu blíženců nelze pochopit, budete mít tendenci blížence nějak zlomit, spoutat, umravnit, nasměrovat do nějakých kolejí. Jsou-li ale blíženci násilím přetvářeni, ať rodiči nebo partnerem k obrazu svému, začnou se schovávat do různých rolí, za které očekávají odměnu, pokud ji dobře zahrají. Začnou např. své city vyjadřovat podle nějaké obecně uznávané šablony, která sice může být správná, ale není pro ně vhodná. Typickým příkladem je např. vzorný rodič, dochvilný zaměstnanec, perfektní hospodyňka, nebo domácí kutil. Jakákoli cizí pravidla, a vše co je omezuje nebo nutí přijmout cizí postoje a cizí vnímání času, přetěžuje jejich organismus, sílu k jejich plnění pak berou z vlastních rezerv životní energie.
 
Blížence nesmíme zavřít do klece a nesmíme jim nastavovat jakákoli nepříjemná pravidla, která je svazují a brzdí v rozletu. Nesnášejí nicnedělání, ale neumí žít ani pod časovým presem. Potřebují si nastavit vlastní časový harmonogram, podle kterého se řítí kupředu vlastní rychlostí a není jim vlastní ani přílišná ohleduplnost k lidem, kteří s nimi neumějí udržet krok. Zbytečné zacházení do detailů je děsí, raději se proto pohybují jen po povrchu problémů. Hloubky jsou vhodné pro jiná znamení, která po blížencích uklízejí a dodělávají opuštěné projekty.
 
Měli by vše dělat s vášní a neustále se pokoušet plnit si své sny, jakmile je vášeň opustí a ztratí touhu „chtít“, vyprchává z nich život, protože oni k životu potřebují neustálou změnu „k lepšímu“, nebo alespoň iluzi o nějaké změně.
Blíženci by také vůbec neměli přetěžovat vlastní paměť, měli by jít kupředu a pamatovat si jen to, co se týká zítřka, protože dochází-li k nadvládě vodního elementu, jejich nitro přestává hořet a mohou z toho onemocnět. Obvykle u nich dochází k poruchám vylučování (ledviny, močový měchýř atd.) a mohou mít postiženou i lymfu (otékání nohou), což je pro blížence většinou velmi netypické onemocnění. Následkem dehydratace pak přicházejí migrény atd.
Nespokojený blíženec má sklon zneužívat cokoli, co vypíná mozek nebo pomáhá soustředit myšlenky na něco jiného – alkohol, antidepresiva, drogy, rebelantství, práce (workoholismus), sex.
Blíženci, kteří jsou utlumeni společností, mají v sobě vypnutý generátor na sny, který jim jinak dodává životabudič. Proto jim neberte jejich touhy a sny, které je ženou kupředu.
 
Blíženci vnáší do vztahů čerstvý vzruch, protože dokáží odlehčovat dusivou atmosféru. Umějí regulovat celkovou náladu v rodině, společnosti, firmě apod. Dokáží správně rozlišit, jaký tlak a jaká forma tlaku je potřebná, aby vše fungovalo podle jejich představ. Vědí, že není důležitý cíl, ale cesta k cíli.
Protože mívají tendenci své okolí nějakým způsobem ovlivňovat, hodí se pro práci v reklamě, marketingu, novinařině, … a v podstatě k jakékoli práci s lidmi.
 
Blíženci se obvykle rodí do dysfunkčních rodin, kde vládnou despotické vztahy nebo jiné vážné rodinné konflikty, aby celkově odlehčili atmosféru. Mívají velmi dobrý vztah k matce a snaží se ji jít tzv. na ruku. Pokud ne, pak jde o opravdu velký problém v rodině, která je nefunkční už od základu a blížence to pak trápí po celý život.
Majetek znamená pro blížence kouli u nohy, měli by tedy dobře zvážit, kolik majetku ještě pro ně znamená svobodu, a kdy je ho už moc, aby svobodu neztratili. Mohou sice na sebe vzít nějakou roli „správného hospodáře“ a provádět povinnosti s tím spojené, ale nečiní je to pak už šťastnými. Na druhé straně tam, kde se doma cítí, tam jsou neobyčejně produktivní a činorodí.
 
Partnerské vtahy

 • Voda (rak, štír, ryby) jsou vztahy vhodné spíše jen pro krátkodobé vztahy, protože jde o dva úplně odlišné světy. Voda od vzduchu požaduje bezpodmínečnou lásku a oddanost, zatímco vzduch chce volnost. Tyto vztahy jsou vhodné k rozjíždění podnikání nebo jako krátkodobý milenecký vztah. Mohou být sice krásné, ale většinou je to pro blížence jen o čekání, kdy se bude konečně něco dít. Je to vztah, na kterém je nutné hodně pracovat, aby pro okolí jako báječný vztah alespoň vypadal.
 • Země (býk, kozoroh, panna) může být hodně komplikovaný a chce to hodně trpělivosti a práce, aby země ustoupila od svých materiálních (přízemních) nároků a vzduch by musel neustále brzdit svůj rozlet.
 • Oheň (beran, lev, střelec) Stejně jako s předchozími znameními je i zde vzduch v neustálém boji o moc, ale je jde o znamení, které je vhodné pro dlouhodobý vztah.
 • Vzduch (blíženci, váhy, vodnář) jde o mistrovské spojení dvou lidí, kteří v sobě musí mít velkou pokoru, aby se jeden nesnažil ovládnout druhého, a aby pochopili, že nemusejí být neustále ve střehu, protože si vzájemně nejsou žádnými konkurenty. Až si vzdušná znamení začnou vzájemně důvěřovat, začnou na sobě hledat pozitiva, včetně obyčejných drobností a čím jsou spolu déle, tím je jejich vztah lepší.

 
Rady blížencům:

 • nenechte si ukrást svoji svobodu, protože vše, co vás omezuje, to vás zabíjí
 • nebuďte nikdy moc konkrétní, abyste nebyli napadnutelní
 • buďte komunikativní a klidně mluvte, mluvte
 • nesbírejte data a informace pro strýčka příhodu, protože paměť je váš nepřítel
 • veškeré fyzické problémy řešte nejdříve přes vlastní psychiku
 • obstarejte si nějakého spolehlivého důvěrníka, kterému se můžete svěřit
 • bavte se, vyhřívejte se na slunci a nezabývejte se zbytečnostmi

 

Zdroj: Psychosomatická poradna Marka Ščotky

Související příspěvky

Zanechte Odpověď