24 května, 2024

Sex po narození dítěte

Každá žena, která už má za sebou nějaký ten porod vám potvrdí, že sex a malé dítě jdou dohromady asi jako nafukovací míč a lyže. Týká se to všech, ať už jde o prvorodičky nebo matky vícenásobné. Kdybychom porovnali období ženy před a po porodu, tak jde o dvě naprosto nesrovnatelná období. Jen ten, kdo to nikdy nezažil, může nechápat.
 

To, co už se nevrátí

Bezdětní se odpoledne vrátí z práce, na chvíli si lehnou ke knize nebo k televizi, pak něco málo poklidí a udělají si něco k jídlu. Potom nastává čas pro partnerství, společenské aktivity, návštěva přátel, kino, a příjemné vklouznutí do postele.

společnost
společnost

Zatímco tento způsob života muži většinou milují, některým ženám připadá prázdný. Příroda jim podsouvá do hlavy jedno a totéž slovo: miminko, miminko, miminko!
Od této myšlenky už nebývá daleko k činu. Někdy je to za souhlasu partnera, ale někdy: „jejda, já sem asi v tom,…“.
 

Následuje období, které sexu moc nesvědčí

Příroda to moudře zařídila. Připravuje budoucí rodiče  na to, že to ani po porodu žádná legrace nebude. Následuje devět měsíců zocelování ve formě nevolností, pálení žáhy, bolestí zad, komplexů z nabrané váhy. V tom lepším případě postihne nastávající maminku spavá nemoc a je vymalováno. Partner trochu nechápe, co, že se to stalo s jeho skvělou milenkou, ale: „No co, těch pár měsíců to přece vydržím. Jen co přijde z porodnice, tak …“
 

Ale kdepak, ono bude hůř!

Žena se vrátí z porodnice s malým uzlíčkem, plná záhadného hormonu, který se jmenuje mateřství. Najednou si muž všimne, že spavá nemoc jeho ženy trvá i po šestinedělí, kterou se rozhodl tolerovat jako dobu hájení.
Doma je vše naruby. Všude visí samé mokré hadříky pro to mrně, které neustále křičí. Jeho milovaná je neustále zaneprázdněna vším možným jen ne jim samotným a on tu jen stojí a čeká, až na něho přijde řada. A ono ne a ne. Nejraději by začal řvát taky, aby si ho už konečně někdo všimnul.

Co tedy s touto svízelnou situací?

Předně si není potřeba zoufat a nevidět v tom křičícím uzlíčku nepřítele. Pokuste se pochopit, že je to vaše společné dítě a lásku k němu nezískáte automaticky. Tak snadné jako matky to mít nebudete. Té pomáhají hormony. Láska přijde až s péčí, kterou mu budete věnovat.

naše miminko
naše miminko

 
Je to stejné jako sousedovo štěně. Můžete kolem něj jen tiše chodit. Naučíte se jej brát jen jako fakt, že existuje a bude vám úplně jedno, když si mezi dveřmi přivře packu. Když ho občas nenápadně nakopnete, tak se vás bude bát nebo vás časem kousne. Když se na něj usmějete a pohladíte jej, začne brzy vrtět ocáskem a bude se domáhat vaši přítomnosti. Jednou přijde den, kdy i vy ho budete milovat a vyhlížet jej na procházkách.

Všichni víme, že to je vlastně otrava.

Dítě se musí krmit, přebalovat a mávat nějakým nesmyslným předmětem před jeho očima, jen aby se zabavilo. Ruku na srdce, někdy si připadáte jako totální idiot. Jenže, když vidíte ten blažený úsměv, který ten malý vetřelec na vás udělá, protože vás poznal, budete naměkko.
Podělte se proto o všechny tyto otravné činnosti s vaší partnerkou, uvědomte si, že ona to dělá 24 hodin denně. Její spánek trvá přesně tak dlouho, než si dítě vzpomene, že má zase hlad.  Všimněte si, že si vaše žena může trochu odpočinou jen při kojení a doba mezi ním uplyne neskutečně rychle.  Pak začne zase kolotoč: přebalování praní, žehlení, nakupování, vaření, úklid …
Možná by bylo lépe, než o tom jen diskutovat, si občas ty role úplně prohodit. Dejte své milované dárek a neříkejte jí, že ona na rozdíl od vás nechodí do práce. Neříkejte, že máte právo si odpočinout! Mateřství je možná daleko těžší práce, než kterou vykonáváme vy v zaměstnání.  Matka si na rozdíl od nás ostatních nemůže říct: „A teď na všechno dlabu, dám si kafe a telefony zvoňte si“.
Když to, nezatáhnete za svou partnerku vy, tak kdy bude mít volno ona?! Vy máte volno každou noc. Když spíte, tak ona k dítěti v noci vstává a obstarává všechny jeho potřeby, protože vy se přece musíte vyspat do práce.
Zapřemýšlejte nad tím a uvidíte, jak rychle se vám po porodu ta skvělá milenka zase vrátí. Pokud vás to nechává chladným, nemusí se ten krásný milenecký vztah vrátit už nikdy. Až nastane chvíle, že dítě povyroste a ono by to i šlo, tak mezi vámi už bude obrovská propast a vy se stanete dvojicí cizích lidí.

Související příspěvky

Zanechte Odpověď